HomeAktuální situace na D11

Aktuální dopravní informace D11

V experimentálním módu jsme spustili aplikaci, která by měla ulehčit všem řidičům cestujícím pravidelně po dálnici do práce život. Uživatel naší aplikace bude vědět vždy a včas ty nejaktuálnější informace o dálničních nehodách, dopravních výlukách a místech, kde se tvoří dlouhé kolony automobilů. A to pouze přesně v místech a časech, která ho zajímají.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Chcete dostávat zdarma automaticky informace o dopravní situaci na dálnici na Váš e-mail nebo přes SMS zprávu do mobilu? Pokud ano, zaregistrujte se zdarma zde. Pro přidání naší aplikace k oblíbeným odkazům, klikněte prosím zde.

Základní informace o dálnici D11

Dálnice D11 bude spojovat Prahu přes Hradec Králové s Jaroměří. Dále bude pokračovat jako rychlostní silnice R11 až na hranice s Polskem, kde se napojí na rychlostní silnici S3. Podle plánů z roku 1939 měla být tato dálnice součástí tahu Plzeň - Praha - Hradec Králové. Byla zahrnuta i do obnoveného plánu výstavby z roku 1963. Výstavba však byla zahájena až roku 1978 úsekem Praha - Jirny dlouhým 8,3 km. Tento úsek je výrazně širší než další části, protože se počítalo s rezervou pro případné rozšiřování. Do roku 1985 se dálnice protáhla k výjezdu Sadská na 26,7 km. V roce 1990 přibyl úsek k výjezdu Poděbrady-východ s mostem přes Labe. Dálnice měřila 42 km a tak tomu zůstalo mnoho let.

Více o dálnici se dozvíte zde.

Pokud se Vám naše aplikace líbí, podpořte nás prosím na Facebooku a dejte o ní vědět svým přátelům. Děkujeme.